Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wpdb in /DISK2/WWW/rajecek-zabreh.cz/www/wp-includes/wp-db.php on line 57 Zneužitá ekologie aneb Wanemi CZ a Zábřeh vs. Sdružení Za zdravý Ráječek » O nás

O nás

Za zdravý Ráječek

Občanské sdružení Za zdravý Ráječek vzniklo dne 16.4.2007 na popud zveřejněných informací ohledně připravovaných záměrů firmy Wanemi v chystané průmyslové zóně v Zábřeze za účelem ochrany oprávněných zájmů obyvatel města Zábřeha, potažmo místní části Ráječek, která je nejvíce dotčena vlivem tohoto záměru. OS sdružuje hlavní oponentní skupinu obyvatel města Zábřeha a úzce spolupracuje se zastupiteli okolních obcí, kteří se cítí být záměry firmy Wanemi dotčeni.

Za zdravý Ráječek o.s.

IČO: 28554493
Adresa: Říční 1669/1, Zábřeh, 78901
Datum vzniku: 16.4.2007
Kontaktní osoby: Ing. Václav Rašner
Ing. Arch. Petr Wolf
Jaroslava Wolna
E-mail: sdruzeni(tecka)rajecek(zavinac)seznam(tecka)cz
číslo účtu: 1818681329/0800

Základní cíle sdružení

Základními cíli sdružení jsou zejména:

  1. Přispívání k ochraně životního prostředí a zdravých životních podmínek ve městě Zábřehu na Moravě a v jeho okolí.
  2. Zastupování občanů žijících v blízkosti připravované průmyslové zóny Leštinská ve městě Zábřeh na Moravě ve veškerých správních řízeních souvisejících s plánovanou výstavbou papírny.
  3. Informační a poradenská činnost, zaměřená na informování občanů města Zábřehu na Moravě a jeho okolí o stavu životního prostředí, jakož i o záměrech a činnostech, které ohrožují a poškozují životní podmínky obyvatel, přírodní či kulturní hodnoty města Zábřehu na Moravě a jeho okolí.
  4. Propagace a prosazování principů občanské společnosti a trvale udržitelného způsobu života a rozvoje města Zábřehu na Moravě.
  5. Podpora a aktivní uskutečňování širší účasti veřejnosti ve správních řízeních, týkajících se ochrany životního prostředí a kulturních památek v Zábřehu na Moravě v souvislosti s plánovanou výstavbou papírny v připravované průmyslové zóně Leštinská ve městě Zábřeh na Moravě.

Kontakty

Financování naší činnosti a našich aktivit

Činnost našeho sdružení je nezisková a je zajišťována na základě finančních darů sponzorů. Číslo našeho bankovního účtu u České spořitelny je 181 868 1329/0800.