Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wpdb in /DISK2/WWW/rajecek-zabreh.cz/www/wp-includes/wp-db.php on line 57 Zneužitá ekologie aneb Wanemi CZ a Zábřeh vs. Sdružení Za zdravý Ráječek » 2008 » Únor

Měsíční archív Únor 2008

Stažení referenda z jednání (2/2008)

29. 2. 2008

Na veřejném zasedání ZM, které bylo, jak jinak než bouřlivé, se potřebná většina zastupitelů neshodla na termínu konání místního referenda, proto bylo zatím staženo z jednání. Na jejich hlasování měl zásadní vliv “nátlak” právního stanoviska, zaslaného všem zastupitelům z popudu firmy Wanemi.

Advokátní kancelář Čalfa, Bartošík a partneři v tomto dopise hrozí zastupitelům, že pokud budou hlasovat PRO REFERENDUM, vystavují se nebezpečí, že je protistrana bude žalovat a mohou přijít i o svůj soukromý majetek! Toto zastrašování je naprosto nepřípustné – zastupitel vykonává svoji funkci zástupce občanů, kterými byl zvolen a nesmí na něj být prováděn žádný nátlak s pohrůžkami ztráty osobního majetku!

Text dopisu advokátní kanceláře Čalfa, Bartošík a partneři byl zaslán na Českou advokátní komoru, aby posoudila, zda je možné, a v souladu s etikou advokátní komory, aby její členové (míněni Čalfa a Bartošík) takto ovlivňovali zastupitele a jejich svobodné rozhodování.

Rozhodl obrat v hlasování zastupitele RNDr. Lubomíra Peka, který referendum původně podpořil, ale v hlasování o termínu referenda se zdržel hlasování. Tak zásadní obrat ve svém názoru veřejně zdůvodnil OBAVAMI O SVŮJ MAJETEK V SOUVISLOSTI S DOPISEM OD A.K. ČALFA A BARTOŠÍK!!! Zastrašovací taktika Wanemi tak slavila úspěch!

Umístěno v Časová osa | Nekomentováno