Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wpdb in /DISK2/WWW/rajecek-zabreh.cz/www/wp-includes/wp-db.php on line 57 Zneužitá ekologie aneb Wanemi CZ a Zábřeh vs. Sdružení Za zdravý Ráječek » 2006 » Říjen

Měsíční archív Říjen 2006

Schválení kontroverzní smlouvy - (10/2006)

30. 10. 2006

Tak tady to všechno oficiálně začalo. Utajované přípravy “spásného” záměru pro zábřežskou průmyslovou zónu byly načasovány tak, aby záměr a prodej pozemků pro něj odsouhlasilo ještě tehdejší zastupitelstvo, a aby nebylo moc času do záměru zatahovat zbytečně moc lidí “zvenčí” – tedy veřejnosti. Komise Města dál dřímaly ve své poklidné činnosti (nebo spíš nečinnosti) a na svět se tak bez většího rozruchu “vyklubala” smlouva o závazku Města Zábřeha k budoucímu prodeji pozemků pro velmi stručně definovaný záměr. Z řad tehdejších zastupitelů se ozvalo několik rozumných hlasů, že smlouva je jednostranně výhodná jen pro budoucího investora a město přijímá riskantní sankce za případné odstoupení od smlouvy. Minulé zastupitelstvo na svém posledním jednání jen těsnou většinou hlasů schválilo smlouvu a tím svázalo ruce následujícímu zastupitelstvu. Ve smlouvě (bylo nám umožněno jen nahlédnutí) se mimo jiné uvádí :

  • Město zajistí výkup pozemků a jejich prodej firmě Wanemi pro jejich invetiční záměr.
  • Jedná se tam o kupní ceně v rozmezí 100-150Kč/m² – což je na zasíťované území v Zábřehu skutečně velice nízká cena, celková výměra pozemků cca 88000 m².
  • Město Zábřeh se zavazuje v předmětné “Průmyslové zóně Leštinská” vybudovat veškeré páteřní inženýrské sítě a přeložky potřebné pro plnohodnotnou realizaci investice, pokud na to získá dotace.

Součástí smlouvy jsou blokační podmínky jedné a druhé strany pod smluvní pokutou 500.000,- Kč. Co je ale zarážející, je fakt, že se Město zavázalo druhé straně zaplatit náhradu prokázané škody, vzniklé odstoupením od smlouvy.  OD TÉTO CHVÍLE NENESE NOSITEL ZÁMĚRU – FIRMA WANEMI - ŽÁDNÉ PODNIKATELSKÉ RIZIKO PŘÍPRAVY ZÁMĚRU ZE STRANY MOŽNÉHO ODPORU OBČANŮ MĚSTA A JEHO OKOLÍ.

Zde je zápis ze ZM, o budoucí smlouvě obsahově odkupu pozemků pro záměr firmy Wanemi

Umístěno v Časová osa | Nekomentováno