Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wpdb in /DISK2/WWW/rajecek-zabreh.cz/www/wp-includes/wp-db.php on line 57 Zneužitá ekologie aneb Wanemi CZ a Zábřeh vs. Sdružení Za zdravý Ráječek » Blog Archive » Informativní schůzky, stanovisko k doplnění Dokumentace (5/2007)

Informativní schůzky, stanovisko k doplnění Dokumentace (5/2007)

Dne 2.5.2007 se na podnět našeho občanského sdružení konečně konalo první veřejné seznámení se záměrem firmy Wanemi a stanovisky jejích oponentů. K tomuto dni přitom proběhly už dva stupně projednání EIA, ale až do této chvíle nikdo nevyvolal o tak závažném záměru veřejnou diskusi!

Účast veřejnosti byla poměrně vysoká a přítomní se zájmem sledovali představení záměru i oprávněné námitky protistrany. K uvedeným okruhům otázek proběhla široká diskuse. Zazněly připomínky, či spíše postesky, směrem k zastupitelům Města, že takovéto veřejné setkání a představení neproběhlo již v roce 2006, kdy firma Wanemi s minulým zastupitelstvem vedla jistě mnoho jednání, a zastupitelstvo na poslední chvíli rozhodlo o smlouvě na budoucí odprodej pozemků pro záměr. OS předvedlo svoji oponentní rozsáhlou prezentaci. Doporučujeme tuto prezentaci OS návštěvníkům stránek ke shlédnutí a vytvoření představy o úrovni oponentury záměru!

Veřejné projednání záměru a možnost připomínek občanů města a občanských iniciativ mělo správně probíhat s velikým předstihem (už během roku 2006), před podpisem kontroverzní SoBS kupní pozemků města v 10/2006. I před rozhodnutím Města o podpisu se mělo konat referendum.

Na konci května bylo z MŽP doručeno Wanemi stanovisko na doplnění EIA, které ukládalo investorovi doplnit dokumentaci o zapracované připomínky – těch mimo jiné bylo na 80!

Nemile nás překvapilo, že z informací na webu EIA není patrné, že na základě více než 80 připomínek byla dokumentace zásadně doplňována a přitom zároveň pozměněna - vypadl tam oddíl Doplnění dokumentace. Uvedený postup může v neinformovaném pozorovateli vyvolat dojem, že celý proces EIA proběhl hladce “na první pokus”.

RSS feed

Komentáře

Dosud žádný komentář.

Omlouváme se, ale diskuze byla uzavřena.