Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wpdb in /DISK2/WWW/rajecek-zabreh.cz/www/wp-includes/wp-db.php on line 57 Zneužitá ekologie aneb Wanemi CZ a Zábřeh vs. Sdružení Za zdravý Ráječek » Blog Archive » Referendum v Zábřeze počtvrté! Vyslyší konečně zastupitelé “hlas lidu”, potvrzený nálezem Ústavního soudu?

Referendum v Zábřeze počtvrté! Vyslyší konečně zastupitelé “hlas lidu”, potvrzený nálezem Ústavního soudu?

Přípravný výbor pro referendum předloží zábřežskému zastupitelstvu aktualizovaný návrh na vyhlášení referenda z roku 2008 k otázce prodeje pozemků v majetku města Zábřeh společnosti WANEMI CZ a.s. Zastupitelstvo se bude jeho návrhem zabývat na svém řádném zasedání dne 28.3.2012 v 16:00 hod v kině Retro.

Minulé zastupitelstvo třikrát (!) návrh přípravného výboru zamítlo, přestože byl úředníky města shledán zcela bezvadným a byl podpořen 4000 podpisy občanů.

Občanům nepomohl ani Krajský soud v Ostravě, který návrh na vyhlášení referenda taktéž zamítl a svým rozhodnutím tak minulé zastupitelstvo podpořil. Přípravný výbor proto podal ústavní stížnost. Důvodem zamítnutí referenda měly být již podepsané smlouvy mezi městem a společností WANEMI CZ. Tyto smlouvy nyní samo město napadá u soudu a vlastní kupní smlouvu na prodej pozemků už označil Okresní soud v Šumperku za absolutně neplatnou (!)

Ústavní soud ČR kvalifikoval dosavadní postup Města Zábřeha i Krajského soudu jako protiústavní a ve svém Nálezu konstatoval, že bylo porušeno základní právo stěžovatele na soudní ochranu dle článku 36 odst. 1 Listiny základních práv a svobod. Občanům Zábřeha se nyní otevírá neopakovatelná šance vyjádřit svůj názor v referendu.

Na následujícím zasedání zastupitelstva budeme mít možnost vidět, kam se v Zábřeze po čtyřech letech posunula demokracie a jak který zastupitel bude respektovat ústavní občanská práva a o této otázce hlasovat. Varianty jsou totiž pouze dvě: Referendum ano, anebo referendum ne.

Pokud zastupitelé referendum na základě návrhu přípravného výboru vyhlásí, budou mít občané Zábřeha jedinečnou možnost rozhodnout současně s první přímou volbou prezidenta ČR i o souhlasu či nesouhlasu s prodejem pozemků pro Wanemi CZ a.s, a tím pádem i o realizaci či nerealizaci kontroverzního záměru.

Více informací průběžně hledejte na http://rajecek-zabreh.cz.

Přípravný výbor pro referendum + Obránci domova

RSS feed | Trackback URI

Komentáře »

Dosud žádný komentář.

Žádný údaj není povinný!!! Doporučujeme vyplnit jméno nebo aspoň přezdívku (Nick). Komentáře obsahující vuglárnosti, pomluvy, spam atd. budou správcem systému vymazány!

Jméno (Nick)
E-mail
URI
Váš komentář (menší velikost | větší velikost)
Ve svém komentáři můžete používat následující tagy : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>