Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wpdb in /DISK2/WWW/rajecek-zabreh.cz/www/wp-includes/wp-db.php on line 57 Zneužitá ekologie aneb Wanemi CZ a Zábřeh vs. Sdružení Za zdravý Ráječek » Blog Archive » Přípravný výbor zve 28.3. své příznivce na jednání zastupitelstva

Přípravný výbor zve 28.3. své příznivce na jednání zastupitelstva

 

 

Vážení přátelé, kolegové, zájemci o dění kolem Vás,

posíláme Vám aktuální sdělení a současně výzvu k pomoci ve věci odporu proti realizaci projektu papírny a spalovny společnosti WANEMI CZ v Zábřeze.

Přípravný výbor pro referendum předloží ve středu 28.3.2012 v 16:00 hod v kině Retro zábřežskému zastupitelstvu aktualizovaný návrh na vyhlášení referenda z roku 2008 k otázce prodeje pozemků v majetku města Zábřeh společnosti WANEMI CZ a.s. a zastupitelstvo se tak bude tímto návrhem zabývat na svém řádném zasedání.

Je velmi  důležité, aby Vás na tomto zásadním jednání zastupitelstva bylo co nejvíce. Prosíme Vás o Vaši hojnou účast a zásadní podporu! Ukažme zastupitelům, že o „své referendum“ stále stojíme, že nejsme ani unavení, ani lhostejní, a že rozhodně i nadále chceme spolurozhodovat o záležitostech, které se nás bytostně dotýkají!!!

Možná se ptáte, proč je Vaší podpory třeba právě v tuto chvíli? Vždyť v minulých volbách s velkou převahou zvítězily strany a uskupení, které jednoznačně deklarovaly svůj odmítavý postoj k záměru společnosti Wanemi CZ. Hodně jsme si od výsledků voleb slibovali, bohužel velké povolební nadšení vystřídala velká deziluze.

Ve věci Wanemi se opravdu pramálo pozitivního děje! Několika důležitých úspěchů bylo dosaženo  díky aktivitě a tlaku občanů, kteří se podíleli na dřívějším odporu proti záměru Wanemi, nekriticky podporovaného minulým zastupitelstvem. Nové zastupitelstvo sice společnosti Wanemi CZ „nejde tak okatě na ruku“, jak zastupitelstvo minulé, přesto jej však lze považovat za „neakční“ a pokrytecké. Rada města si alibisticky se zastupitelstvem přehazuje problémy jako horký brambor a nic se neposunuje kupředu.  Největším zklamáním je skutečnost, že iniciativou starosty a místostarosty města a hlasováním většiny zastupitelů byla zřízena tzv. „pracovní skupina“, která jménem zastupitelstva a Města jedná se společností Wanemi CZ mj. o nových podmínkách realizace jejího kontroverzního záměru.

V tuto chvíli se dle našeho názoru nelze spolehnout na to, že by současná většina zastupitelů vyvinula dostatečnou iniciativu k tomu, aby naplnila předvolební sliby. Bohužel nám tak nezbude nic jiného, než si pomoci opět vlastními silami. Ústavní soud ČR nám dal zapravdu, a to je pro všechny podporovatele referenda obrovská satisfakce. Po několika letech se ukázalo, že je právem občanů si rozhodnout o tom, co chtějí mít ve svém městě, a že jim v tom nesmí nikdo bránit – tím méně vlastní zastupitelstvo!

V tuto chvíli se obracíme na všechny, kteří myšlenku referenda podporují: PŘIJĎTE PODPOŘIT Přípravný výbor dne 28.3.2011 v 16h do Kina Retro na jednání zastupitelstva. Ukažme zastupitelům, že zábřežáci referendum opravdu chtějí a ze svého oprávněného požadavku v žádném případě neustoupí!

Za Vaši aktivitu i přeposlání tohoto mailu co největšímu počtu lidí předem děkujeme!

Přípravný výbor pro referendum + Obránci domova 

 

.

Oficiální tisková zpráva Přípravného výboru je ZDE.

RSS feed | Trackback URI

Komentáře »

Dosud žádný komentář.

Žádný údaj není povinný!!! Doporučujeme vyplnit jméno nebo aspoň přezdívku (Nick). Komentáře obsahující vuglárnosti, pomluvy, spam atd. budou správcem systému vymazány!

Jméno (Nick)
E-mail
URI
Váš komentář (menší velikost | větší velikost)
Ve svém komentáři můžete používat následující tagy : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>