Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wpdb in /DISK2/WWW/rajecek-zabreh.cz/www/wp-includes/wp-db.php on line 57 Zneužitá ekologie aneb Wanemi CZ a Zábřeh vs. Sdružení Za zdravý Ráječek » Blog Archive » Kterak se Kocourkovští radní distancovali …

Kterak se Kocourkovští radní distancovali …

Sedlák Vintroch postavil svůj domek v těsném sousedství místního rybníka. Místo to bylo k pohledání a všichni mu jej záviděli. Jen kuňkání žab ho často rušilo. Jednoho dne mu ale došla trpělivost. Vydal se na radnici a požádal radní, aby se od kvákání žab distancovali. Radní řádně zvážili jeho žádost a vydali toto usnesení: “Rada obce prohlašuje, že není iniciátorem výskytu pulců v místním rybníku a distancuje se od něho!”. (Důvodová zpráva: Chtěl to po nás jeden občan co ho budí žabí kvákání.)

Všichni v obci se moc divili. Pro mnohé bylo zarážející skutečností to, že obecní rada nevěděla, že sama není iniciátorem výskytu pulců v místním rybníku a musela k této skutečnosti přijmout zvláštní usnesení. Našli se dokonce rejpalové, kteří poukazovali na to, že mohlo stačit přečíst si stará usnesení obecní rady. Když si ale řádně přečetli důvodovou zprávu, uklidnili se a zaradovali. Nakonec se radovali úplně všichni. Zjistili totiž, že když se jim nebude něco líbit, stačí zajít na radnici a požádat místní radní, aby se od problematické záležitosti distancovali. Od té doby se všem v Kocourkově žilo krásně a jestli neumřeli, tak žijí dodnes.

Doslov: Odpůrci Wanemi prohlašují, že nebyli iniciátory článku “Aktivity komunistického zastupitele mohou stát město desítky až stovky milionů korun” v Nezávislých zábřežských novinách (06/srpen 2008) a za nesmysly v něm uvedené nenesou pražádnou odpovědnost. Stejně tak se distancují od moudrých rad rady Rýznara, protože jsou bohužel zcela “mimo mísu”.

A teď vážně : Někteří možná poznali, že parodujeme nedávná netradiční usnesení naší “městské rady”, přijatá na pokyn pana Vintrochy a články v “Nezávislých zábřežských novinách”. Konkrétně jde o usnesení 08/053/008/02/01 - RM prohlašuje, že není iniciátorem výzvy ke konání referenda o prodeji městských pozemků pro firmu Wanemi, a.s.. a usnesení 08/053/008/02/02 - RM se distancuje od textu výzvy ke konání referenda o prodeji městských pozemků pro firmu Wanemi, a.s..

V kontextu naší pohádky o chytrém sedlákovi a Kocourkovské Radě by se dalo očekávat, že na následující schůzi RM budou přijata obdobná usnesení, která byla navržena:

  • RM prohlašuje, že není iniciátorem trestního oznámení na MUDr. Jiřího Černého, RNDr. Jaroslava Hajtmara, MUDr. Elišku Mikovcovou, Ing. Otakara Srovnala, MUDr. Václava Svobodu, MUDr. Annu Svobodovou, Pavla Trhala, Ing. arch. Petra Wolfa a na paní Jaroslavu Wolnou, tj. členů Přípravného výboru navrhujícího konání referenda o prodeji městských pozemků pro firmu Wanemi, a.s..
  • RM se distancuje od výše zmíněných trestních oznámení na členy Přípravného výboru navrhujícího konání místního referenda o prodeji městských pozemků pro firmu Wanemi, a.s..

která byla, mezi námi, stejně pitomá jako ta na předchozí schůzi.

Zatímco s návrhem prvního usnesení neměla RM sebemenší problém a všichni radní se shodli na tom, že trestní stíhání opravdu neiniciovali, s druhým návrhem se již radní nebyli schopni srovnat. Pro distancování se od trestního stíhání nakonec hlasoval jen jediný radní (navrhovatel) a tři byli proti - tzn. že neměli potřebu se distancovat (zbytek se hlasování zdržel). Naštěstí je z takového postupu vidět, že naše RM neskáče, jak si jen tak kdo pískne.

Pokud jde o “Nezávislé zábřežské noviny”, ty se nám jeví nezávislé především na pravdě, případně na slušnosti a zdravém rozumu, ale velmi závislé na zájmech skupinky lidí snažících se v rozporu s ústavou naší země prosazovat své zájmy na úkor jiných občanů, a nestydí se při tom užívat ani zastrašování. Víme, že demokracie je neustálý boj proti “demagokracii” v zájmech toho či onoho. Jsme si vědomi i toho, že se může stát, že “zítra” někdo z nás bude tím, kdo chce něco pro sebe na úkor jiných, zaslepeně to bude prosazovat a tvrdit, jak je to naopak všem strašně prospěšné a jaký on je vlastně lidumil a ochránce životního prostředí, zvláště když do toho už vložil své peníze. Snad se pak najdou zase jiní, kteří mu připomenou meze slušnosti. Tak, jak se o to snažíme nyní my ve věci Wanemi.

Odpůrci záměru Wanemi

RSS feed | Trackback URI

1 Komentář »

Komentář od Tržní hospodář
04.01.2010, 09:29:43 hod.

Idealisti-moralisti-proberte se do tržního prostředí!! Za peníze všechno!! S morálkou můžete jít ke Svatému Antoníčkovi na pouť. Je jiná doba. S morálními apely u WANEMI a ani na MÚ atd. neuspějete.

 
Žádný údaj není povinný!!! Doporučujeme vyplnit jméno nebo aspoň přezdívku (Nick). Komentáře obsahující vuglárnosti, pomluvy, spam atd. budou správcem systému vymazány!

Jméno (Nick)
E-mail
URI
Váš komentář (menší velikost | větší velikost)
Ve svém komentáři můžete používat následující tagy : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <code> <em> <i> <strike> <strong>